با ما ارتباط برقرار کن

نرم افزار

آموزش تغییر سایز عکس در برنامه فتوشاپ

آموزش تغییر سایز عکس در برنامه فتوشاپ

آموزش تغییر سایز عکس در برنامه فتوشاپ

سایز

آموزش تغییر سایز در برنامه فتوشاپ‬‎

گاهی وقتا ما عکسی را داریم و می خواهیم ان را در اینترنت اپلود کنیم خب باید حجم ان کمتر باشد بعضی سایت ها که می خواهیم عکسی را بفرستیم برای ما محدودیتی می گذارد مثلا عکس یا اسکنی که می خواهیم برای شرکت در کنکور بفرستیم یا برای سایت های مختلف مثلا نقاشی بفرستیم حجم عکس ما باید تا 1000 کیلو بایت باشد و یا اتوماسیون هایی که از ما عکس می خواهند ما چطوری می توانیم سایز و حجم یک عکس را کمتر کنیم یا عکسمان را کوچک تر کنیم.

الان دیگر همه دوربین های دیجیتالی در خانه دارند یا همین موبایل های که همه دارند کیفیتی خوب برای عکس ها دارد و خیلی اندازه عکس هم بزرگ است.ما باید چکار کنیم که اندازه عکسمان کم شود.ما از قسمت image گزینه image size را انتخاب می کنیم.قسمت اول برای پیکسل ها است که هر چقدر پیکسل کمتر باشد عکس سبک تر و کوچک تر می شود. و قسمت دوم برای سایز است یعنی اندازه ی پهنا و ارتفاع .وقتی پهنارا برای کوچک شدن عکس کاهش می دهیم ارتفاع و بقیه قسمت ها به صورت خودکار تنظیم می شود و اگر بخواهیم همه اندازه ها را به صورت دلخواه اندازه بزنیم باید تیک دوم که constrain propertions است را برداریم که با این کار قفل ها شکسته می شود  و  ما اندازه ها را به صورت دلخواه می نویسیم .

اگر تیک سوم که resample image است را برداریم ،وقتی اندازه پهنا را بزنیم هم ارتفاع و هم رِزُویشن (resoution) تغییر می کند. بعد از نوشتن اندازه های دلخواه OK را می زنیم و بعد عکسمان را در اندازه هاییکه وارد کرده اییم مشاهده می کنیم .

عکس را سیو می کنیم و بعد وقتی حجم ان را با عکس اولیه مقایسه می کنیم میبینیم حجم عکس بسیار کاهش پیدا کرده است .برای دیدن حجم عکس کافیست

بر روی عکس کلیک راست کنیم و بعد گزینه اخر یعنی properties را بزنیم.

 

 

منبع:تکنونیوز

مدیر وب سایت تکنونیوز؛ مهندس نرم افزار؛ علاقه مند و فعالیت در زمینه های تکنولوژی و برنامه نویسی

آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه