با ما ارتباط برقرار کن

کامپیوتر

کامپیوتر چیست؟

کامپیوتر چیست؟

کامپیوتر چیست؟

کامپیوتر

کامپیوتر چیست؟‬‎

کامپیوتر اصطلاح یا کلمه ای رایج برای مورد خطاب قرار دادن دستگاه یا وسیله ای است که افراد کارهای پردازشی نرم افزاری را انجام می‌دهد. کامپیوتر یک اصطلاح انگلیسی است (Computer) که معنی فارسی‌اش، رایانه است. رایانه‌ها معمولاً از دو قسمت کلی تشکیل می‌شوند. یک بخش ان سخت افزار و یکی نرم افزار است. کارهای اصلی را سخت افزار ها برای ما انجام می‌دهند. ولی در واقع ما نرم افزارها را می‌شناسیم و با آنها کار می‌کنیم. به همین دلیل است که بیشتر افراد کامپیوتر را با نرم افزارهای آن می‌شناسند.

رایانه در زندگی ما نفوذ پر قدرتی داشته است و زندگی بدون آن دیگر هیچ معنایی ندارد. سرعت و شتابی که این دستگاه به زندگی ما می‌دهد، باعث می‌شود که خودش را در بین ما بیشتر نشان کند. این دستگاه که روز به روز به پیچیدگی و قدرت آن بیشتر می شود، کارهای غیر ممکن را برای ما شدنی و ممکن کرده است. بیشتر صنایع ای که در حال کار کردن هستند، با انواع کامپیوترها مدیریت می‌شوند و محاسبات دقیق به وسیلۀ آنها انجام می‌شود.

کار کردن با رایانه یا کامپیوتر معمولا ً به معنی کار کردن با نرم افزارهای رایانه‌ای است. به این صورت که کاربران یا مخاطبان رایانه این ذهنیت را دارند که باید ، روی نمادهای مختلف کلیک کرده و یا در قسمت هایی شروع به کار کنند تا بتوانند از رایانه ها استفاده کنند. این بیشتر محیط‌های گرافیکی رایانه است که برای کاربران تازه‌کار جذاب است. رایانه محیطی است که بیشتر بر مبنا و اساس دستورات متنی کار می‌کند و در نهایت این دستورات که به دستورات صفر و یک مانندی تبدیل می‌شود، قابل درک برای سخت افزار است.

منبع:comuteruser

مدیر وب سایت تکنونیوز؛ مهندس نرم افزار؛ علاقه مند و فعالیت در زمینه های تکنولوژی و برنامه نویسی

آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه