با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

بیوگرافی ایندرا کریشنا نویی،مدیرعامل پپسی کولا

بیوگرافی ایندرا کریشنا نویی،مدیرعامل پپسی کولا

بیوگرافی ایندرا کریشنا نویی،مدیرعامل پپسی کولا

ایندرا

ایندرا نویی یک دو رگه آمریکایی هندی است که توانست به مدیریت یکی از بزرگ ترین کمپانی های دنیا یعنی پپسی کولا دست پیدا کند.شناخته بودن پپسی کولا باعث شده تا ایندرا نویی به یکی از شناخته ترین مدیران کمپانی های دنیا دست پیدا کند و در هر یک از رده بندی های جهانی که به صورت سالانه از طرف نهاد ها و مجلات گوناگون صورت میگیرد ، در جمع 10 مدیر برتر سال قرار گیرد.

این شخص برای اینکه به مدیریت پپسی کولا دست پیدا کند سختی ها و دشواری های زیادی را تحمل کرده است تا در نهایت موفق شد تا به مدیریت این شرکت برسد.

دوران کودکی و نوجوانی

ایندرا کریشنا نویی متولد 28 اکتبر سال 1955 میلادی در کشور هند است.پدرش هندی و مادرش نیز آمریکایی بود که به همین سبب ایندرا دوران کودکی و نوجوانیش را در کشور هند سپری کرد.دوران مدرسه و تحصیلش را در مدرسه ای در کلکته گذرانده است و در سال 1974 نیز موفق شد تا به دانشگاه ورود پیدا کند.

ایندرا به علت تیز هوشی توجه تمامی همکلاسی ها و اساتید هایش را به خود جلب کرده بود و همگی روی او حساب جداگانه ای باز کرده بودند.ایندرا تصمیم گرفت ادامه تحصیلش را در رشته ریاضی و فیزیک بگذراند و در نهایت برای کارشناسی ارشدش تصمیم به تحصیل در رشته “ام بی ای” را برگزید و در سال 1978 موفق شد تا مدرکش را به دست آورد.

شروع شدن فعالیت وی به طور حرفه ای

او پس از اینکه از دانشگاه فارغ التحصیل شد ، شروع به کارکردن نمود و در همان دوران ابتدایی موفق به کسب سمت مدیریت در یکی از کارخانه های هندوستان شد و ایندرا نیز در خودش پیشرفتی بزرگی در هندوستان نمی دید که به همین سبب تصمیم گرفت تا به آمریکا مهاجرت کند و در آنجا مشغول به کار کردن شود.در همان سالی که در هندوستان اولین سمت مدیریت خود را به دست آورده بود تصمیم گرفت تا به آمریکا مهاجرت کند و در نهایت،کار خود را در کمپانی پپسی کولا در سال 1994 میلادی آغاز کرد.

او پله های ترقی را در پپسی کولا یکی پس از دیگری پیمود و در نهایت به مدیریت این کمپانی بزرگ آمریکایی دست پیدا کرد.همان هدفی که از کودکی برای وی رویا به نظر می آمد.مدیریت مجموعه پپسی کولا توسط ایندرا نویی به خوبی صورت گرفت و در مدت زمان کوتاهی توانست فروش این کمپانی را به میزان 72 درصد افزایش دهد.این افزایش به یکی از موفق ترین ضریب فروش های کمپانی های جهان تبدیل شد.

عملکرد ایندرا در شرکت پپسی برای او جوایز و موفقیت های بسیاری را رقم زده بود.به گونه ای که وی در سال 2008 و 2009 میلادی موفق شد به چهارمین زن موفق دنیا تبدیل شد.به همین سبب باعث شد ایندرا به یکی از مدیران موفق تبدیل شود و به عنوان الگویی موفق برای زنان در سراسر جهان شناخته شود.

ایندرا جزء یکی از ثروتمند ترین زنان تاریخ محسوب می شود و با مجموع دارایی 43 میلیارد دلار در جمع موفق ترین مدیر های کمپانی های جهان قرار گرفته است.حقوق ماهیناه اش از کمپانی پپسی کولا حدودا 964 هزار دلار اعلام شده است.وی در سال 2006 به سمت مدیریت اجرایی کمپانی پپسی کولا رسیده بود و به دلیل عملکرد بسیار مناسبی که از خود نشان داده بود در سال 2007 موفق شد تا به سمت ریاست کل این مجموعه دست پیدا کند.

او همچنین یکی از اعضای اصلی سازمان تجارت جهانی می باشد و در بسیاری از کمیته ها و مجمع های جهانی دیگر نیز همواره نیز حضوری فعال داشته است.فروش سالانه وی از کمپانی پپسی کولا نیز به 6.5 میلیارد دلار رسیده است.همچنین وی از بورد اختصاصی دانشگاه لینکولن بهره می برد و علاوه بر ریاست پپسی کولا ، ریاست شورای عالی تجارت آمریکا و هند را نیز بر عهده دارد.

زندگی خصوصی

ایندرا نویی صاحب همسری هندی می باشد و دو دختر دارد.وی همواره به همراه خانواده خویش در گرینویچ انگلستان زندگی می کنند.ایندرا سعی کرده تا با آیین و مذهب پدرش پایبند باشد.اگر چه تا به حال درباره این مذهب صحبتی نکرده است اما با توجه به غعالیت های او در سطح جهان و همچنین عدم صحبتش در مورد این دین به نظر می رسد پایبندی به مذهب و آیین  پدرش صرفا بر اساس احترام بوده و او اعتقاد عمیقی نسبت به این دین ندارد.

منبع : parvaresheafkar

مدیر وب سایت تکنونیوز؛ مهندس نرم افزار؛ علاقه مند و فعالیت در زمینه های تکنولوژی و برنامه نویسی

آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه