با ما ارتباط برقرار کن

پزشکی

درمان خانگی تبخال لب

درمان خانگی تبخال لب

درمان خانگی تبخال لب

خانگی

تاول های خیلی کوچک و دردناکه اطراف دهان،معمولا از علایم تبخال لب است. این تاول ها به صورت منفرد ظاهر نمی شوند بلکه به صورت گروهی ظاهر میشوند و در اطراف هر کدام یک حلقه قرمز به وجود می اید. درون این تاول ها مایعی وجود دارد اما پس از مدتی تاولها خشک شده و از بین می روند. درمان تبخال به صورت خودکار در عرض چند روز تا یک هفته و گاهی حتی بیشتر از این اتفاق می افتد عود تبخال امری معمول است. این ویروس برای کل عمر در بدن باقی میماند اما معمولاً در حالت خفته و خاموش قرار دارد.
تبخال دهان خطری ندارد ولی بسیار ناخوشایند و ازار دهندهه است. هنگام به وجود امدن تبخال در اطراف دهان، وحشت زده و ناراحت نشوید، بلکه می توانید آن را در عرض یک دقیقه،در خانه درمان کنید.

اما نکته مهمی که باید به ان توجه کنید این است که درمان تبخال را باید با سرعت بیشتر شروع کرده تا ظاهر ناخوشایند آن بزرگتر و بدتر نشود، زیرا چندین لایه کرم پودر هم نمی تواند کاملا آن را از بین ببرد و بپوشاند و تا زمان از بین رفتنه کامل آن احساس ناخوشایندی با شما همراه است.
در ادامه دو روش درمان خانگی تبخال تنها در یک دقیقه را مشاهده میکنید که می توانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید:

درمان خانگی تبخال لب

1- جوش شیرین

شما باید مقداری از جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس یک گاز پانسمان را در آن خیس کرده و آن را به تبخال بزنید. شما می توانید تا هروقت خواستید آن را در محل تبخال نگه دارید زیرا به خشک شدن سریع تبخال کمک می کند. (جوش شیرین برای رفع خارش نیز فوق العاده عمل می کند)

2- چای سیاه

کیسه چای را به مدت چند دقیقه در آب ولرم خیس کرده و به گزارش پرشین وی آن را چندین دقیقه روی محل تبخال بزنید.

همینطور می توانید چای سیاه غلیظی آماده کرده و پارچه ای را در آن خیس کنید و سپس روی تبخال بگزارید. این کار باعث میشود ناحیه ای که دچار تبخال شده، بهتر به نظر برسد.

 

منبع:نمناک

مدیر وب سایت تکنونیوز؛ مهندس نرم افزار؛ علاقه مند و فعالیت در زمینه های تکنولوژی و برنامه نویسی

آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه