با ما ارتباط برقرار کن

پزشکی

ماسک جوش صورت

ماسک جوش صورت

صورت

حتما شما هم در بین دوست و آشنا افرادی را دیده‌اید که گرفتار جوش‌های پوستی شده‌اند یا هستند. این جوش‌ها می توانند زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار ‌دهند و شاید رها شدن از آنها كار سختی است،این جوش ها یک مشكل جدی به حساب می‌آیند.

اگر شما هم با این جوش‌ها دست مشکل دارید و از وجود انها ناراحت و ناراضی هستید، می‌توانید با كمکه ماسك‌های طبیعی ضدجوش از دست آنها خلاص شوید و یا حتی از بروز این مشكل پیشگیری كنید.

جوش شیرین

ماسک جوش صورت‬‎

ماسک جوش شیرین یكی از معروف‌ترین و بهترین ماسک‌های ضد جوش است. برای درست كردن این ماسک كافی است مقداری جوش شیرین را در آب حل كرده و آن را روی صورت خود بگذارید. این ماسک باید حدود 15 دقیقه روی پوست شما بماند و پس از آن بابد پوست خود را با آب ولرم شستوشو دهید.

عسل

ماسک جوش صورت

این ماده مغذی و البته خوشمزه هم می‌تواند برای رفع جوش‌های شما كمک بزرگی به شمار بیاید. برای انجام این کار باید مقداری عسل را روی محل جوش قرار داده و 15 دقیقه صبر كنید، سپس صورت خود را بشویید. برای اینکه تاثیر بیشتر این ماسک را بر روی پوست خود ببینید باید سه روز در هفته از آن استفاده كنید.

موز

ماسک جوش صورت‬‎

یكی دیگر از انواع ماسک‌های ضد جوش، موز له شده است. باید موز را له كنید و آن را روی جوش قرار داده و پس از 20 دقیقه محل جوش‌ها را با آب گرم شستشو دهید.

شلغم

ماسک جوش صورت

استفاده از شلغمی كه كاملا له شده باشد هم می‌تواند برای رفع جوش‌های سطحی شما مفید و تاثیرگذار باشد.

استفاده روزانه و مداوم از ماست كم‌چرب به عنوان یک ماسک، نیز برای مبتلایان به این عارضه پوستی كمک بزرگی به شمار می رود.

ماست

Image result for ‫ماست‬‎

برای استفاده از ماست خوب است اول پوست صورت خود را با آب ولرم بشویید تا کاملا تمیز باشد و بعد از آن ماست كم‌چرب را به مدت 30 دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

اگر قصد استفاده از این ماسک را دارید، باید دقت داشته باشید اگر از ماست پرچرب استفاده كنید نه تنها جوش‌های شما برطرف نمی‌شود بلكه باعث تشدید جوشهای شما نیز خواهد شد.

گلاب

ماسک جوش صورت

 

استفاده از گلاب هم یكی از روش های پیشگیری و همچنین درمان جوش‌های صورت است. برای این كار بهتر است صورت خود را هر روز با گلاب بشویید. البته بهتر است این كار قبل از خواب انجام شود تا گلاب مدت زمان بیشتری روی پوست شما باقی بماند.

افرادی كه نگران جوش‌های صورت خود هستند خوب است بدانند بخور دادن هم می‌تواند كمک بزرگی برای برطرف شدن و از بین رفتن جوش‌های آنها باشد بنابراین از بخور دادن مرتب و مداوم در طول هفته غافل نشوید.

منبع:beytoote

آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه