با ما ارتباط برقرار کن

پزشکی

روش های طبیعی برای درمان افسردگی بدون استفاده از دارو

روش های طبیعی برای درمان افسردگی بدون استفاده از دارو

روش های طبیعی برای درمان افسردگی بدون استفاده از دارو

درمان افسردگی

شیوه ای جدید برای درمان اختلال روانی، درمان افسردگی به روش طبیعی و بدون استفاده از دارو می باشد.

افسردگی اختلالی است که بسیاری را به سمت مرگ هدایت می کند و آمار خودکشی ناشی از افسردگی روز به روز در حال افزایش می باشد.در ایالت متحده آمریکا و کشور همسایه آن یعنی کانادا شاهد افزایش نرخ خودکشی ناشی از افسردگی هستیم.این آمار ارائه شده در حوضه هر فرد را شوکه می کند.شاید باور کردن این موضوع برای شما سخت باشد، اما آمار خودکشی ناشی از افسردگی نسبت به سال 1999 در کشور آمریکا 30 درصد افزایش یافته است.

در این محدوده زمانی شاهد رشد 65 درصدی داروهای ضد افسردگی در دو کشور یاد شده هستیم.به صورت میانگین که حساب کنیم 8 آمریکایی بالای 12 سال، یک نفر مبادرت به صرف داروی ضد افسردگی می کند.

جای تاسف دارد روانپزشکی به طور کلی بر تجویز دارو استوار است، آن هم داروهایی که کارایی چندانی ندارد و در این بین شاهد داروهای ضد افسردگی از ناکارآمدترین داروهای تجویز شده باشند.هدف ما محاکمه کردن داروی ضد افسردگی نیست، بلکه تنها هدفی که ما داریم این است که انتظار از این دارو ها را کاهش دهیم، چون که این داروها واقعا آن تاثیری که لازم است را از خود نشان نمی دهند.هرچند باید به یاد داشته باشیم که داروهای ضدافسردگی دارای عوارض جانبی از جمله خونریزی داخلی، اضافه وزن و موارد دیگر نیز هستند.درمان افسردگی

درمان افسردگی با روش های طبیعی

روش های طبیعی برای درمان افسردگی بدون استفاده از دارو

هدف ما از این کار در اینجا پرداختن به چهار روش طبیعی برای درمان افسردگی است که کارایی آنها بسیار بالا بوده و به اثبات رسیده است.

ورزش

تحقیقات نشان داده است که تاثیر ورزش سبک بر درمان افسردگی به مراتب بیشتر از مصرف داروهای ضد افسردگی و یا دارونماها است. ورزش یک روش درمان بسیار موثر، ثابت شده و در عین حال رایگان برای درمان نشانه های افسردگی است.

نور درمانی

نور ضد افسردگی می باشد و برای همه شما اتفاق افتاده که گردش در یک روز روشن و آفتابی چه تاثیر مثبتی بر خلق و خوی شما می گذارد.در این روش از بیمار خواسته می شود تا خود را در معرض نور شدید خورشید قرار دهد. این روش 30 دقیقه تا 1 ساعت و آن هم در اول صبح را شامل می شود.

تاثیر این روش در مواردی از داروهای ضد افسرگی بیش تر بوده و در عین حال هیچ عوارضی را به همراه ندارد.البته در این خصوص نباید تنها به منبع نور مصنوعی متوسل شد و قرار گرفتن در معرض نور خورشید هم می تواند نتایج مشابهی را به همراه داشته باشد.

رژیم غذایی مدیترانه ای

برای بسیاری از افراد تاثیر این رژیم غذایی بر درمان افسردگی شگفت انگیز بوده است.اما با بهره مندی از رژیم غذایی مدیترانه ای، فرد از خوردن غذاهای فرآوری دوری می کند. تاثیر برخورداری از این رژیم غذایی بر درمان نشانه های اختلال فسردگی در تحقیقات مختلف به اثبات رسیده است.

روش درمانی رفتاری شناختی یا سی بی تی

بهترین روش درمان طبیعی برای افسرگی روش سی بی تی است.زمانی که یک فرد افسرده داروهای ضد افسردگی را قطع کند، شاهد بازگشت نشانه های افسردی خواهد بود، اما روش سی بی تی بسیار پایدار و بلند مدت است و از سوی دیگر عوارض جانبی و یا خطر اوردوز را به همراه ندارد.

به نظر می رسد روانپزشکان قبل از تجویز دارو می بایست دست کم در خصوص مزایای استفاده از این روش های طبیعی با بیمار خود صحبت کنند.درمان افسردگی

منبع : sciencealert

مدیر وب سایت تکنونیوز؛ مهندس نرم افزار؛ علاقه مند و فعالیت در زمینه های تکنولوژی و برنامه نویسی

آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب ویژه